Antieke Chinese juwelenkast met jade-inleg – ca. 1930Prachtige antieke Chinese juwelenkast vervaardigd uit warmgekleurd hout, rijkelijk versierd met gegraveerde jade panelen en sierlijk messing beslag.De voorzijde en zijkanten zijn ingelegd met handgesneden jade decoraties in florale motieven, typerend voor traditioneel Chinees vakmanschap. De kast is voorzien van twee openslaande deuren met daarachter vier interne lades, aangevuld met een grotere lade aan de onderzijde.Het interieur is volledig gevoerd met originele felroze zijdeachtige stof met traditioneel bloemenpatroon. Enkele lades beschikken over vakverdelingen, ideaal voor het opbergen van ringen en kleinere sieraden.De bovenzijde is uitgerust met een stevig metalen handvat, wat wijst op het oorspronkelijke gebruik als verplaatsbare juwelenkast.Conditie: goede staat, met lichte gebruiks- en ouderdomssporen die passen bij de leeftijd en het gebruik.Afmetingen:20,5 × 15 × 31,5 cm (L × B × H)Een bijzonder decoratief en functioneel verzamelobject dat perfect past in zowel een klassiek als eclectisch interieur.