Handmatige koffiemolens waren onmisbare voorwerpen in Europese huishoudens tot medio twintigste eeuw.Gemaakt van massief hout en een gietijzeren mechanisme, maakten ze het mogelijk om de bonen net voor de infusie te malen, waardoor versheid en aroma gewaarborgd werden.Het linkermodel correspondeert met een klassieke tafelmolen, terwijl het rechtermodel een duidelijk zichtbaar mechanisme heeft met een grote zijwiel, dat vaak wordt gewaardeerd om zijn robuustheid en mechanische esthetiek.Herkomst: Duitsland; in goede algemene staat; periode 1930-1940.De afmetingen: hoogte 20 cm, breedte 16 cm, diepte 16 cm, voor degene links.Afmetingen voor degene aan de rechterkant: hoogte 23 cm, breedte en diepte 11 cm.Zorgvuldige en snelle verpakking