Zeldzaam en elegant 4-delig koffie- en theeservies, Frans Art Deco-stijl, vervaardigd uit verzilverd metaal (wit metaal), daterend uit de jaren 1925–1930.Het ontwerp kent een architectuur die zeer typerend is voor Art Déco, gebaseerd op een bewerking van hoekige volumes met afgesneden facetten, waardoor het geheel een sculpturale en moderne uitstraling krijgt.Thee- en koffieset van vier onderdelen, vervaardigd uit wit metaal met handgrepen en dekselknoppen van exotisch hout.Fabrikantstempel in een schild versierd met een liggende leeuw met de letters 'EY', de vermelding 'ARGENTAL' en 'Wit metaal'.Handgrepen en knoppen van donker exotisch hout, waarschijnlijk palissander of ebbenhout, hout dat dicht en isolerend is, typisch voor de Art Deco-periode.Nummers en atelierstempels zichtbaar op alle stukken.Stijl: Art DécoAfmetingen:Koffiezetapparaat: 27 cmTheepot : 25 cmSuikerpot: 19 cmMelkpot: 13 cmGoede algehele staat, met gebruikssporen die passen bij de leeftijd.Kleine zichtbare effecten:Op het melkpotjeOver de cafetière(goed zichtbaar op de foto's, zonder structurele vervorming)Opmerkingen*De voorwerpen op foto 1 zijn niet bij de verkoop inbegrepen. Het gaat alleen om de 4-delige set.Representatief geheel van de Franse utilitaire Art Deco-productie, gewaardeerd om de kwaliteit van zijn lijnen en zijn tijdloze esthetiek. Een verzamel- en decoratieobject, met zorg te gebruiken.