Haardklok uit de Napoléon III-periode - 19e eeuw.Franse haardklok uit de Napoléon III-periode (rond 1860-1880), in verguld régule, rijkelijk gedecoreerd in de Rocaille/Louis XV-stijl.De pendule toont een figuratieve scène met twee personages in de stijl van de 18e eeuw die de wijzerplaat omringen.Links, een jonge vrouw in een periodejurk, rechts, een hertog in een oud kostuum.Het decor wordt aangevuld door een rocaille-geprofileerde fronton, een gebogen basis versierd met een centraal vrouwelijk masker, en bewegende voeten, typisch voor de decoratieve productie van het Tweede Keizerrijk.Cadran en email bombé, stylized Arabische cijfers, minuterie chemin de fer, centraal bloemmotief gegraveerd, wijzers in gesneden staal, Louis XV-stijl.Een signaal van een scheur en een gebrek aan email rond een opwindgat, zichtbaar op de foto's. Oud defect, vaak voorkomend op emaille wijzerplaten uit de 19e eeuw.Franse mechanische beweging met sleutelopwinding (sleutel en balans geleverd), duur 8 dagen, met uur- en halve uurklokslag op bel.Compleet pendulum met stabiele structuur en goed in elkaar gezet, de personages zijn onbeschadigd, regelmatige slijtage op de reliëfgebieden (voeten, randen, gezichten, plooien van de kleding) conform de leeftijd.Gebruikssporen en krassen, zie de foto's, ze maken deel uit van de beschrijving.29 x 26 x 12 cmGewicht: 1,9 kg