Antieke mahonie bestekkist met schuine scharnierend deksel met zes compartimenten en heeft voorzien van een messing handvat aan de voorzijde en schelpinleg aan het deksel.Dit type object werd in de 18e en 19e eeuw gebruikt voor het staand opbergen van tafel- en dessertmessen in de eetkamer of op het buffet.Bij het openen wordt een interieur zichtbaar met meerdere verticale vakken, speciaal bedoeld om messen gescheiden en veilig te bewaren. De constructie, houtsoort, scharnieren en vormgeving wijzen op een 19e-eeuwse Europese herkomst, uit Engeland.Conditie:Goede antieke staat.Normale gebruiks- en ouderdomssporen zoals lichte krasjes, patina en verkleuring passend bij de leeftijd. Constructie is stevig; scharnieren functioneren goed. Geen breuken of actieve houtschade waargenomen.Afmetingen:Hoogte: 34 cm.Breedte: 17 cm.Diepte: 19,5 cm.Gewicht: 2,4 kg.De kavel wordt zorgvuldig verpakt en aangetekend en verzekerd verstuurd met track nummer.