Een authentieke, 19e-eeuwse Chinese lakdoos (ca. 1860-1890), gemaakt voor export naar o.a Engeland. Is daar voorzien van het slot (patent) . De zwarte lakkleur aan de buitenzijde is door de tijd mooi verkleurd. Vergulde scènes zijn van diverse figuren in een tuin. De randen zijn van bloemmotieven voorzien. Binnenzijde deksel voorzien van rijst pluimen. Kist heeft wel de nodige slijtage wat gebruikelijk is voor de ouderdom. (Zie foto's)