Oud zilveren kam, rood koraal, parels en galalith – eind 19e eeuw / latere samenstellingSuperbe oude massieve zilveren kam (geëvalueerd met zuur), daterend uit het einde van de 19e eeuw, verfraaid met een decoratieve compositie die waarschijnlijk later is toegevoegd.Het montuur, elegant en fijn, wordt bekroond door een takje van natuurlijk rood koraal, waarop drie zwarte parels zijn bevestigd, vermoedelijk zoetwaterkralen.Een delicate vlinder van galalith (een typische materie uit het begin van de 20e eeuw) voltooit de compositie. Haar glazen ogen imiteren turquoise, wat een vleugje poëzie en verfijning aan het geheel toevoegt.Dit stuk combineert de charme van een oud sieraad met de creatieve geest van een decoratieve hercompositie.Een uniek object, zowel een getuigenis van vakmanschap als een verzamelstuk.Details :• Periode: eind 19e eeuw montuur, latere ornamentatie.Metaal: massief zilver (getest)• Decoratieve elementen: natuurlijke rode koraal, zwarte parels (waarschijnlijk van zoetwaterkweek), galalith, glasparels imitatieturquoise.• Dimensies :• Hoogte: ca. 11,5 cm• Breedte: ca. 10,5 cm• Diepte: ongeveer 4 cm• Totaalgewicht: ca. 39,14 g• Staat: zeer goede algemene staat, enkele gebruikssporen die overeenkomen met de leeftijd van het stukOpmerkingen :Oud stuk, met smaak samengesteld uit elementen van verschillende periodes. Verzamelobject of decoratief haaraccessoire.