Virgile/Jean de ValesVirgilo degvisat, of de burleske Eneido.Toulouse, Frances Boude, 1648.In 4°, titelpagina gedrukt met typografisch merkteken, dedicatie-epistel, lezeradvies (Abertissomen), tekst in het Toulouse-Occitaans. Bandeaux en initialen gesneden in hout. Toulouse-druk uit de 17e eeuw.Collatie: onvolledig exemplaar. De eerste twee bladen van het Boek eerste ontbreken; bijgevoegde kopieën ter vervanging (buiten de tekst). Doorlopende tekst voor de rest van het werk tot aan het einde, met een laatste waarschuwing. 2 ff. n.ch. 58 pp. blanco blad 74 pp. 68 pp. 75 pp.Binding: geboetseerd kalfsleer uit de periode.Staat: slijtage en wrijving, gebruind papier met roestige vlekken en oude vlekken, enkele vuiligheden.Herkomst: oude handgeschreven annotaties, handgeschreven ex-librissen, vermelding gedateerd 19e eeuw (1827).Opmerking: zeldzame originele editie van deze burleske Occitane vertaling van de Énéide, een belangrijk werk uit de zuidelijke burleske literatuur. Exemplaar van studie, onvolledig maar eerlijk, met de lacune duidelijk aangegeven en gedocumenteerd.