Fabels van La Fontaine. Aantekeningen door de heer Poujoulat, vijftig gravures en een etsportret door V. Foulquier. Tours, Alfred Mame et Fils, uitgevers. 1875.Gebonden in prachtig half-bruin levantleer. Zeer fraaie binding door L. Bernard. Genummerde uitgave; nr. 291 (sur papier verge). Verheven en naar voren hellend paneel aan de bovenzijde van de rug met geembosseerde titel. Dubbele reliëfbanden richting kop- en staartkaft. Intricate mozaïekinleg in verschillende kleuren die een vos voor een hek toont met een kleine vogel en een omhooggroeiende wijnstok met verschillende gekleurde bladeren. Gemarmerde kaftplaten. Plakvellen en eindbladen. Prachtige dubbel met de hand genaaide eindbanden. Bovenrand van het blok verguld. Zachte band en rug meegebonden met het boek. Kleine defecten aan de inleg, met name aan de kop- en staartbenen van de vos en enkele kleine chips. Enkele lichte roestvlekken/schade door het geheel, maar over het algemeen schone pagina’s, allemaal handgeslagen papier. 6+4+XLIV+484+4+6pp, zware verzending: 2KG+.