Oud-Romeinse gouden hanger of gesp met vrouwelijke camee – 1e–3e eeuw na ChristusSchitterend Romeins stuk van massief goud, gewicht 1,4 gram, met een rechthoekig frame dat een ovale camee bevat die uit lagen chalcedoon is gesneden. De camee beeldt een nobele Romeinse dame of godheid af in klassiek profiel. De achterkant bevat fijn gebogen gouden haakjes, wat erop wijst dat het kan dienen als hanger, als onderdeel van een oorhanger, of als onderdeel van een groter fibula-achtig ornament.Materiaal: Hoog karaat goud met chalcedoon cameoAfmetingen: 15 mmGewicht: 1,4 gDatering: Romeinse Rijk, circa 1e–3e eeuw na ChristusToestand: Uitstekende oude toestand, met lichte ouderdomsslijtage.Dit verfijnde juweel combineert Romeins vakmanschap met klassieke elegantie, ideaal voor verzamelaars van oude gouden sieraden.Herkomst: Uit een oude collectie uit Montenegro, aangekocht in de jaren negentig.Vergezeld van een Nederlandse exportvergunning.