Tlatilco Terracotta beeldje – 12e tot 6e eeuw v.Chr. – 80×50×37 mm – 98 gDit expressieve terracotta rompstuk stelt een vrouwelijke figuur voor uit de Tlatilco-cultuur, bekend om haar rijke keramische traditie in de Vallei van Mexico. De figuur vertoont prominente gelaatstrekken, waaronder diep liggende ogen en een uitgesproken neus, evenals duidelijk gemodelleerde borsten, wat vruchtbaarheid of rituele betekenis suggereert. Aan de bovenzijde van het hoofd is een subtiel kraag-achtig hoofddeksel of haarelement zichtbaar.Het keramiek met een ruwe textuur bevat zichtbare mineraalinclusies, kenmerkend voor de samenstelling van Tlatilco-klei. Hoewel het fragmentarisch is, behoudt het object een sterk gevoel voor vorm en aanwezigheid. De asymmetrie en stijl weerspiegelen de vroege fasen van de figuratieve keramiekontwikkeling in Meso-Amerika.• Materiaal: Terracotta• Afmetingen: 80 × 50 × 37 mm• Gewicht: 98 g• Datum: ca. 1200–600 v.Chr.• Conditie: Goede staat, met goed bewaarde oppervlakken en lichte ouderdomssporen.Een evocerend overblijfsel van de vroege Meso-Amerikaanse kunst, dat zowel symbolische betekenis als esthetisch experiment belichaamt.Herkomst: Voormalige collectie Luis Diaz sinds 1968, in München sinds 1972.Met een geldige Duitse exportvergunning.