Tijdens de achttiende eeuw waren geschilderde en gegraveerde uitzichten van Rome populair onder bezoekers van de stad, vooral onder de rijke jonge Engelsen die door het continent zwierven tijdens wat bekend stond als de Grand Tour. De markt voor deze uitzichten (vedute) was goed ontwikkeld toen de jonge Venetiaanse kunstenaar Giovanni Battista Piranesi halverwege de jaren 1740 zijn eerste prenten maakte.Het uitzicht op Piazza di Monte Cavallo behoort tot de oudste gravures in de serie en wordt gedateerd vóór 1748. Het vertegenwoordigt een van de bekendste pleinen van Rome, gelegen op de Quirinal en genoemd naar Monte Cavallo, vanwege het enorme sculpturale groepje van twee figuren met hun paarden dat het middelpunt siert.Deze zeer fraaie, met de hand gekleurde vroege afdruk van View of Piazza di Monte Cavallo behoort tot de eerste editie van de Uitzichten van Rome, uitgegeven in Rome door Bouchard en Gravier in 1750–51.41,5 x 31,5 cmOver het algemeen in goede staat met kleine imperfecties die passen bij de leeftijd, een kleine driehoekige vouw aan de onderkant links. Het werd eind 19e eeuw / begin 20e eeuw op karton gemonteerd met een oud Antwerp (Berchem) lijstmakerslabel aan de achterkant.