Italië – Napels; F.X. Habermann / J.W. Baur / Keizerlijke Academie voor Schone Kunsten – Vuë De La Ville Neaple / Vuë du Mohle a Neaple, avec le nouveau Chateaux. […] – 1761-1780
Beschrijving: Boven de prent de titel in het Frans in spiegelschrift. Een kijkvenster-prent (of optica prent) van een uitzicht op de haven van Napels. Onder de prent de prenttitel in het Frans, de naam van de graveur en het adres van de uitgever.De 'Vue d'optique' (= opticaprent/kijkvenster-prent) was een zeer populaire soort van graveren in de tweede helft van de 18e eeuw, speciaal ontwikkeld om de illusie van diepte te bieden wanneer bekeken door een "zograscope", een optisch apparaat bestaande uit een lens waardoor het beeld wordt gevisualiseerd of kijkers met vergelijkbare functies.Gegraveerd door François Xavier Habermann (deels naar een tekening van Johann Wilhelm Baur). Keerzijde niet bedrukt.Verschenen in de serie 'Collection des Prospects', uitgegeven door de Keizerlijke Academie voor Schone Kunsten te Augsburg omstreeks 1780.Afmetingen: prent 28,3 x 42 cm (zonder boventitel en ondertekst) - blad 39 x 49 cmConditie: Zeer goed. Krachtige druk. Fraaie oudtijdse handkleuring. In de marges lichte gebruikssporen. Zie foto's.Verzekerde verzending