Beschrijving: Een gedetailleerd vroeg stadsgezicht in vogelperspectief van de stad Rome 'Urbis Romae Novissima Delineatio' (= de meest recente plattegrond van de stad Rome).De kaart toont de ommuurde stad uit de late renaissance ('Romae Anno 1618.' onderin de kaart), met de nadruk op de dichtheid van de gebouwen met rode daken, de bocht van de Tiber en de zeven omliggende heuvels en historische ruïnes. Een groot tekstblok en een gedetailleerde, genummerde legenda onder de afbeelding identificeren verschillende oude monumenten en moderne kerken binnen de stadsmuren.Gegraveerd door Jacobus Laurus. Keerzijde niet bedrukt.Verschenen in 'Antiquae Urbis Splendor', uitgegeven door Giacomo Lauro te Rome omstreeks 1625.Afmetingen: kaart 15,3 x 23,5 cm / 18 x 23,5 cm (met ondertekst) - blad ca 20,5 x 29,5 cmConditie: Goed. Fraaie oudtijdse handkleuring. In de marges her en der gebruikssporen. Links onder in de kaart en de marge een scheurtje, met aan keerzijde een oude restauratie. Linker marge boekbinderssporen. Zie foto's.Verzekerde verzending.