Originele industriële droogkast / droogwagen – Maison Masquelet (ca. 1940–1955) – Gent, BelgiëZeldzaam industrieel meubel van Maison Masquelet S.P.R.L., afkomstig uit Mont-St.-Amand-lez-Gand (Gent, België). Deze fabrikant stond in het midden van de 20e eeuw bekend om zijn robuuste werkplaatsmeubilair en rollend materieel voor de leer- en textielindustrie.De kast is opgebouwd uit een stalen buisframe met afgeronde hoeken en massieve houten panelen en schappen. Dankzij de zwenkwielen en de stevige constructie kon ze eenvoudig door de fabriek worden verplaatst. De originele fabrieksplaat van Masquelet is nog aanwezig.Oorspronkelijk diende dit meubel als droogrek of transportwagen voor leerhuiden of textiel in een industriële omgeving. Tegenwoordig is het een indrukwekkend en karaktervol decoratief object of displaykast dat perfect past in een loft, studio of winkelinterieur.Details:– Periode: ca. 1940–1955– Producent: Maison Masquelet S.P.R.L., Gent (België)– Materiaal: hout en staal– Conditie: authentiek vintage; gebruikssporen passend bij leeftijd, met een prachtige patinaEen uniek stuk Belgisch industrieel erfgoed – zowel zeldzaam als esthetisch sterk.