[NELSON (Horatio)]De brieven van Lord Nelson aan Lady Hamilton [...].Londen, voor Thomas Lovewell & Co, 1814.2 banden in in-8 (22 x 14 cm), glacé blond kalfsleder (Engelse binding uit die tijd), rug met nerf versierd, titelpiekjes in maroquin, drievoudige gouden lijst rondom de platen, vergulde kop, brede binnenkant rand, niet afgesneden, xii-273; viii-264 pagina's (volledig). Scharnieren gespleten, titelstukje verdwenen, hoeken versleten, kroonslijtage en rug geschuurd, kleine lederen beschadiging aan de kop van het tweede deel, scheur op een snede. Toch een redelijke staat.Vice-admiraal Horatio Nelson (1758-1805) was een van de grootste Britse zeehelden. Nelson leidde de Britse vloot tijdens de Napoleontische oorlogen, vocht tegen de Fransen en Spanjaarden en behaalde een reeks beslissende overwinningen. Dit werk behandelt zijn correspondentie met Emma, Lady Hamilton, dienstmeisje, model, danseres, Engelse actrice en maîtresse van lord-admiraal Nelson.Aangenaam voorbeeldig.