Oud sigarettendoosje in Art Nouveau-stijl, daterend uit het einde van de 19e eeuw – begin van de 20e eeuw (rond 1900).Gemaakt van massief hout en met de hand gebeeldhouwd, toont dit stuk vakmanschap van zorgvuldige ambachtelijkheid met plantaardige motieven die typerend zijn voor de Art Nouveau.De doos opent en sluit perfect, zonder moeite. De binnenste schuifvakken zijn volledig en functioneel. De doos beschikt niet over een sleutel, conform talrijke modellen uit die tijd.Er zijn lichte gebruikssporen en een oppervlakkelijke slijtage door de tijd, zonder breuk of scheur, wat overeenkomt met een natuurlijke patina van oorsprong.Afmetingen: breedte 27 cm, hoogte 18 cm.Gewicht: ongeveer 2,21 kg.Prachtig antiekstuk, zowel decoratief als verzamelobject.