Een schitterende, zwaar uitgevoerde zilveren tafelkom (ook wel 'Spülkumme' genoemd) van de prestigieuze Berlijnse hofjuwelier Heylandt. Deze kom is een prachtig voorbeeld van de Duitse Neo-Rococo uit het midden van de 19e eeuw.De kom heeft een elegant gebuikte vorm met een brede, rijk gedecoreerde rand voorzien van florale motieven, schelpen (rocaille) en krulwerk. Het vakmanschap van de familie Heylandt, die in de 19e eeuw bekend stond als leverancier aan het Pruisische hof, is duidelijk zichtbaar in de verfijnde afwerking van het drijfwerk en de stevige kwaliteit van het zilver.Details en Keurmerken:• Maker: Heylandt Berlin (voluit gemerkt op de onderzijde).• Herkomst: Berlijn, Duitsland.• Periode: Circa 1840-1860.• Zilvergehalte: Gemerkt met 12 Loth (overeenkomend met 750/1000 zilver).• Stadskeur: Voorzien van het Berlijnse stadskeur (de Beer).• Conditie: In uitstekende antieke staat met minimale gebruikssporen conform de leeftijd.