De Akan-gewichten voor het wegen van goudpoeder - die al vanaf de 13e eeuw werden gebruikt - genaamd abrammouo in enkelvoud en mrammuo in meervoud, worden onderverdeeld in twee categorieën: de geometrische gewichten met symbolische motieven die geassocieerd zijn met spreekwoorden, en de figuratieve gewichten die boodschappen dragen en geïnspireerd zijn door flora, fauna, mensen en hun artefacten.Ze zijn gegoten in brons volgens het verloren wasproces. Hun kleur varieert afhankelijk van de hoeveelheid messing of koper die in het legering met tin wordt gebruikt. Volgens G. Niangoran-Bouah - Het Akan-universum van het wegen van goud, deel II, blz. 76-78.Deze figuurlijke weegschaal stelt een ventilator voor. Deze objecten waren gereserveerd voor leiders en hoge functionarissen van koninklijke hoven tijdens ceremonies zoals het feest van de yam of de begrafenis van een belangrijk persoon. Deze ventilatoren zijn symbolen van macht en autoriteit. Een exemplaar van dit gewicht is afgebeeld op pagina 168 van het Tweede Deel van het genoemde werk (zie laatste foto van de advertentie).Hoogte 8,4 cm x breedte 4,4 cm x diepte 0,8 cm Gewicht 30 ggebruikssporenVerzending via aangetekende Colissimo.