LEMARIÉ (Henry)Contes des Mille et Une NuitsParijs, Les Heures Claires, 19553 banden in-4 (24,8 cm x 20 cm) met 182-[1] pagina's; 182-[1] pagina's en 172-[7] pagina's. Uitgave van 1200 genummerde exemplaren op puur fil Rives-vellijn papier.Bladen onder bedrukte en gevouwen omslag, map en etui.Geïllustreerd werk door Henry Lemarié met 103 kleurenhoutsneden, waarvoor meer dan 2500 houtblokken nodig waren.Een van de 30 genummerde exemplaren van de TIRAGE DE TÊTE, elk bevat een originele gesigneerde aquarel, een houtontleding, een kleurenreeks en een zwart-wit lijnreeks.Uitgave verrijkt met een door de kunstenaar ondertekende handgeschreven inscriptie: « aan de heer Robert Trézain met sympathie [handtekening] maart 1955 ».Een mooi voorbeeld.