Tijdens oude Egyptische tijden droeg vrijwel iedereen kralen, mannen, vrouwen, jong en oud. Het Egyptische woord voor geluk was 'sha', 'sha sha' betekende kraal. Kralen werden gedragen om de drager te beschermen tegen tegenspoed. Sommige mummies werden begraven met duizenden kralen! Egyptenaren geloofden dat deze kralen hen comfort zouden bieden in het hiernamaals.Deze mummekralen werden ongeveer 2500 jaar geleden in Egypte gemaakt van faience. Het faiencepasta werd om een touw gerold en in dunne schijven of buisvormen gesneden.Deze set wordt geleverd met een certificaat van echtheid dat de herkomst bevestigt (Swiss Collection vóór 1972).De ketting en oorbellen bestaan uit oude faience kralen.- Kleuren: tinten groen en turquoiseblauw en goud- Lengte ketting: 46 cm (+ extender 3 cm), lengte oorbellen 41 mm (haakje inbegrepen)De oorbellen hebben aanvullende rubberen oorbellenmoeren voor grote veiligheid.De faience kralen zijn gedateerd op 664-332 v.Chr., en verkeren in zeer goede staat gezien hun leeftijd en gebruik.Afwerkings- en spacerkralen zijn goud verguld sterling zilver. De druppels zijn goud verguld brons (nieuw).De ketting en oorbellen worden zorgvuldig verpakt en verzonden met tracking.Items boven de 200€ worden verzonden met verzekering.