Tijdens oude Egyptische tijden droeg vrijwel iedereen kralen, mannen, vrouwen, jong en oud. Het Egyptische woord voor geluk was 'sha', 'sha sha' betekende kraal. Kralen werden gedragen om de drager te beschermen tegen tegenspoed. Sommige mummies werden begraven met duizenden kralen! Egyptenaren geloofden dat deze kralen hen comfort zouden bieden in het hiernamaals.Deze mummekralen werden ongeveer 2500 jaar geleden in Egypte gemaakt van faience. Het faiencepasta werd om een touw gerold en in dunne schijven of buisvormen gesneden.Deze set wordt geleverd met een certificaat van echtheid dat de herkomst bevestigt (Swiss Collection vóór 1972).De ketting en oorbellen bestaan uit oude faience- en carneliabeads.- Kleuren: tinten groen en turquoiseblauw, warm bruinachtig rood en goud.- Lengte ketting: 48 cm (+ extender 5 cm), lengte oorbellen 46 mm (haak inbegrepen)De faience kralen zijn gedateerd op 664-332 v.Chr., en verkeren in zeer goede staat gezien hun leeftijd en gebruik.Finishings en extender zijn goud verguld sterling zilver (nieuw)De ketting en oorbellen worden zorgvuldig verpakt en verzonden met tracking.