Guillaume Lambert GodartDissertatie over de aard, de wijze van handelen, de soorten en het gebruik van de eigenlijke antispasmodica. Dijon, bij François Des Ventes; Parijs, bij A. Des Ventes, 1765.In-8. 150 pp.Oorspronkelijke editie van dit theoretische en praktische geneeskundeboek, bekroond met de prijs van de Académie des Sciences & Belles-Lettres de Dijon in 1764.Werk gewijd aan de studie van antispasmodische middelen (zuigers, vésicatoires, wijn, braakmiddelen, enz.), in de context van de mechanistische geneeskunde van de 18e eeuw.Volledige uitgave, met goedkeuring gedateerd op 10 april 1765 en koninklijk privilege.Bindwerk uit de periode in leer, rug zeer versleten met ontbrekende stukken en scheurtjes, hoofdstukken ingedrukt; binnenwerk gezond op vergé-papier, vlekken en vlekjes verspreid, zonder beschadiging van de tekst.Goed exemplaar van het werk van een zeldzaam boek.