Grote vergulde houten Boeddha – ca. 1970 – 80 cm – Zuidoost-AziëPrachtige handgesneden houten Boeddha-sculptuur, daterend van omstreeks de jaren 1970. De Boeddha staat rechtop met een bedelkom in de handen, een klassiek symbool van mededogen en eenvoud binnen de boeddhistische traditie.Het beeld is rijkelijk verguld en gedecoreerd met ingelegde sierstenen in groen, rood en transparant. De gewaden zijn fijn en diep uitgesneden, met veel aandacht voor detail en decoratieve patronen. Het geheel staat op een zwarte sokkel.KenmerkenMateriaal: hout, bladgoud & siersteen-inlegPeriode: ca. 1970Herkomst: vermoedelijk Zuidoost-Azië (Thailand/Myanmar-stijl)Hoogte: ca. 80 cmGoede vintage staat, met lichte ouderdoms- en gebruikssporen passend bij de leeftijd. Barst in het hout achteraan. Enkele kleine verkleuringen en minuscule oneffenheden in de vergulding, maar niets storends — zie foto’s voor een eigen indruk.Wordt zorgvuldig en goed verpakt verzonden. Eventueel ook af te halen na overleg.Een indrukwekkend en decoratief stuk, ideaal voor een stijlvol interieur of verzamelaar van boeddhistische kunst.