Een groot polychroom geglazuurd aardewerk sculptuur van een lezende dame zittend op kussens. Het is vervaardigd in het atelier van Marcell Goldscheider (1887-1964) in Wenen in de periode 1929-1939. Het is gemerkt en genummerd (569-1). In het beeld en de kleurstelling zie je duidelijk de invloed van de Wiener Werkstätte (bijvoorbeeld Vally Wieselthier). Op enige plekken minieme beschadigingen, m.n. voet en onderrand. Het beeld is uiterst zeldzaam en voor zover bekend een unica.