Oud potje voor tabak van faience uit Nederland, met blauw Delft-ontwerp, met de inscriptie « TOEBACK » (oude spelling van tabak).Het decor toont gestileerde figuren en bloemmotieven op een witte achtergrond, typisch voor de Nederlandse traditie.De onderkant is gemarkeerd met GOEDE WAAGEN – HOLLAND, een bekende fabrikant die in de 20e eeuw bekend stond om zijn kwaliteitsfaienceproductie.De pot wordt geleverd met een goed passend deksel van messing, met een mooie gebruikspatina.Staat: zeer goede algemene staat, zonder zichtbare barsten of chips. Normale gebruikssporen door de leeftijd, conform de foto's.20e eeuwNederlandMaterialen: emaille aardewerk en messingEen mooi decoratief en verzamelobject, ideaal voor liefhebbers van Hollandse faience of voorwerpen gerelateerd aan de geschiedenis van tabak.