Een prachtige en gevarieerde collectie originele Magic Lantern glazen stroken, afkomstig uit Duitsland.De set bestaat uit 5 complete verhalen/series en daarnaast meerdere losse stroken. In totaal gaat het om 52 strips, waarvan vele met levendige, handgekleurde illustraties.De glasstroken tonen o.a.• sprookjesfiguren• humoristische scènes• fabelachtige dieren• Bijbelse of historische taferelen• klassieke kinderverhalenDe stroken zijn gemonteerd in de originele rood/bruine kartonnen randen en een deel komt nog in de originele Duitse dozen met etiketten zoals “Slides for Magic Lanterns / Vues pour Lanternes Magiques / Made in Germany” en merkcode 1000831.Herkomst & Periode• Duitsland• Ca. 1900–1930• Merktekens aanwezig (o.a. “Made in Germany”, “Trade Mark”, serienummers)Aantal• 52 glasstroken totaal• 5 complete sets• + diverse losse stripsStaatDe meeste glasstroken verkeren in goede vintage staat, gezien hun leeftijd meer dan 100 jaar.• Kleuren nog mooi helder• Enkele stroken hebben lichte gebruikssporen, minimale schilfering aan randen of lichte ouderdomsvlekjes• Dozen zijn gebruikt, met slijtage, maar zeer decoratief en zeldzaamZie foto’s voor een duidelijke indruk – deze maken deel uit van de omschrijving.AfmetingenStandaard maat Magic Lantern stroken:• ca. 3,5 cm x 26 cm (variaties mogelijk)