Dit rustgevende olieverfschilderij biedt een warme blik op de Zaanse Schans. Het samenspel van water en lucht is met grote subtiliteit weergegeven; de kunstenaar heeft de nuances in kleur en licht met een verfijnde toets vastgelegd.Gerardus Johannes Delfgaauw (1882-1947) groeide op in het waterrijke Westland, wat duidelijk weerspiegeld wordt in zijn werk. Het polderlandschap van zijn geboortestreek vormt een terugkerend thema binnen zijn oeuvre. Daarnaast schilderde hij dorps- en stadsgezichten, wintertaferelen en voorstellingen van de Rotterdamse haven.Delfgaauw was grotendeels autodidact en werkte in een impressionistisch-naturalistische stijl. Vooral zijn vermogen om het zonlicht en de schittering ervan op het water op overtuigende wijze te vangen, wordt bijzonder gewaardeerd.Afmetingen: 50 × 90 cmHerkomst (Provenance): Nederlandse particuliere collectieBezichtiging is uiteraard mogelijk. Daarnaast beschikken wij over onze eigen in-house lijstenmakerij, die zijn 85e jubileumjaar viert. Verder maken wij gebruik van restauratoren uit de brancheorganisatie: 'Restauratoren Nederland'. Mocht u hiervan gebruiken willen maken dan horen wij dit uiteraard graag.