Indrukwekkend schilderij op groot formaat van Geoffrey Holder (1930–2014), de in Trinidad geboren danser, acteur, choreograaf en schilder, het best bekend om zijn rol als Baron Samedi in Live and Let Die en om zijn Tony Award-winnende werk aan de Broadway-musical The Wiz. Een Guggenheim Fellow in beeldende kunsten en een productieve schilder, ontwikkelde Holder een zeer persoonlijke visuele taal die zwarte lichamen, het theater en het Caribische leven viert.Het werk toont een koppel dat elkaar omhels, uitgevoerd in warme roden en diepe bruintinten, typerend voor zijn sensuele, theatrale stijl. In 2024 werden de schilderijen van Holder opnieuw in de schijnwerpers gezet in Londen, in de tentoonstelling “Boscoe Holder | Geoffrey Holder” bij Victoria Miro (1 juni–27 juli 2024), die zich richtte op de stralende, intieme weergaven van zwarte mannen en vrouwen, gemaakt door Geoffrey en zijn broer Boscoe.Details:– Titel: Zonder titel (Koppel in omhelzing)– Jaar: 1968– Medium: Olie op paneel, gemonogrammeerd en gedateerd linksboven– Afmetingen: ca. 124 × 184,5 cm– Herkomst: privéverzameling New York; privéverzameling Parijs– Toestand: Kleinere schade en kleine oppervlakkige beschadigingen (zie foto's).Gelegen in Parijs, Frankrijk. Voorzichtig verpakken; verzending of ophalen dient met de koper te worden geregeld (groot, zwaar paneel).