Art-deco icoon opalineglas. Een wandbord met religieuze afbeelding van moeder Maria en Jezus Christus. Gemaakt door de gebroeders Paridon (Amsterdam, Nederland) in de jaren '50, in het Paridon Atelier. Art Deco stijl; gemaakt van gebrandschilderd opaline glas met houten achterkant. Het is gezien de leeftijd in zeer goede gebruikte staat. Er is 1 plekje met een krasje, zie de foto's. Opvallend expressief pictogram van opalineglas met de afbeelding van Onze-Lieve-Vrouw met het kindje Jezus Christus. Modernistisch design katholieke kunst wanddecoratie in levendige tinten blauw en rood. Dit icoon is een prachtig ambachtelijk werk, expressief en inspirerend. De icoon is in Nederland gemaakt door Gebroeders Van Paridon (in de periode van de jaren 1950 stond het Atelier van de gebroeders Van Paridon bekend om hun opalineglaskunstwerken, in samenwerking met kunstenaars als Jan Perey, die beroemd was om zijn uitzonderlijk expressieve religieuze kunstwerken , waardoor de eeuwige onderwerpen een eigentijds gevoel krijgen). Handgemaakte gebrandschilderde opalineglastegels is gevat in een gebogen houten frame. Het kunstwerk is in de linkerbenedenhoek gesigneerd met een merkteken van Gebroeders Van Paridon-atelier. De maten zijn: H 37 x B 24,5 cm Bekijk foto's, deze vormen een belangrijk onderdeel van de artikel omschrijving.