Duitse zilveren presenteer- of serveerschaal, vervaardigd rond 1900 door Franz Mosgau (meesterteken FZM), actief te Hamburg.De schaal is uitgevoerd in massief 800/1000 zilver en staat op vier bolvormige pootjes, wat het object een elegante en statige uitstraling geeft. De rijk geprofileerde rand is uitgewerkt in neorococo / historistische stijl, met verfijnde rocaille- en bloemmotieven, typerend voor hoogwaardig Duits tafelzilver uit het fin-de-siècle.Het zilver draagt de officiële Duitse rijkskeurmerken:Maan & kroon (Duits rijkskeur, ingevoerd in 1888)800 zilvergehalteFZM – Franz Mosgau, HamburgDeze combinatie van keurmerken bevestigt een authentiek Duits zilverobject, vervaardigd tussen ca. 1895 en 1910.De schaal is stevig en kwalitatief uitgevoerd, met een mooie natuurlijke patina en normale gebruikssporen conform de leeftijd. Geen breuken of herstellingen waargenomen.SpecificatiesHerkomst: Duitsland, HamburgMaker: Franz Mosgau (FZM)Materiaal: Massief zilver (800/1000)Keurmerken: Maan & kroon, 800, FZMStijl: Neorococo / HistorismusDatering: ca. 1895–1910Conditie: Goede antieke staat, lichte gebruikssporenGebruik: Presenteerschaal, serveerschaal, tafelstukVerzamelwaardeDit type Hamburgs zilver rond 1900, met duidelijke makerstoeschrijving en rijkskeur, is geliefd bij verzamelaars van Duits tafelzilver en vormt een decoratief én waardevaste toevoeging aan een zilvercollectie.