François Massialot. De nieuwe koninklijke en burgerlijke kok of moderne kok die leert om alle soorten maaltijden zowel vet als mager te ordenen, en de beste manier van de meest delicieuze en modieuze ragouts; en alle vormen van gebak, met nieuwe tekeningen van tafels. Parijs, Veuve Prudhomme, 1737, deel II, 496 pagina's. (15) ff. [tabel]Een in-12-volume (170x100 mm), volledig kalfsleder, met een rijk versierde rug met nerfnaden, titelstuk van rood maroquiné, rode sneden (binding uit de tijd). Slijtage en wrijfsporen op de voor- en achterplat en op de rug, onder- en bovenzijde van het tweede plat gescheurd, kopse band afgesleten, afgeronde hoeken, bladzijdes 259-261 bijna losgeraakt, houdt slechts vast aan het bovenste gedeelte. Binnenwerk fris, zeldzame roestvlekken.Nieuwe editie; alleen deel IIDe recepten van deze Nieuwe Kok zijn alfabetisch gerangschikt. Dit tweede deel gaat bij de letter P (zoals Broden, Patés, Soepen, Poulets…) en eindigt bij de letter V met recepten van kalf en van Vives.François Massialot was onder meer de keukenofficier van de Grand Monsieur, Philippe d'Orléans, broer van koning Lodewijk XIV.