Fauteuil in Napoléon III-stijl van bordeauxrood fluweel – Frankrijk, eind 19e eeuwPrachtige antieke fauteuil in Napoléon III-stijl, van Franse oorsprong, daterend uit het einde van de 19e eeuw (rond 1880–1900).Deze fauteuil heeft een elegante medaillonrugleuning, een massieve houten structuur met gebogen lijnen en een traditionele gespijkerde bekleding. Hij is bekleed met een diep bordeauxkleurige velours, wat een verfijnde en tijdloze uitstraling biedt.De kwaliteit van de fabricage en de harmonieuze verhoudingen getuigen van het Franse vakmanschap uit de Napoleontische periode. De fauteuil is tegelijk decoratief en comfortabel, ideaal voor een klassieke inrichting of om een vleugje karakter toe te voegen aan een eigentijdse inrichting.staatZeer goede algehele staat gezien de leeftijd.Solide en stabiele houten constructie.Fluweel schoon, goed gespannen, zonder noemenswaardige slijtage.Goed bewaarde decoratieve nagelsOpmerking:Aanwezigheid van scheuren op de achtergrond onder de zitting(klein defect, veelvoorkomend bij oude stoelen en zonder invloed op de stevigheid)AfmetingenTotale hoogte: 115 cmDetailsPeriode : Einde van de 19e eeuwStijl : Napoléon III / antieke stijlLand van herkomst: FrankrijkMaterialen: Hout, fluweel, metaal (decoratieve nagels)Fabrikant : Onbekend