Origineel en zeldzaam schilderij, olieverf op houten paneel uit het einde van de 18e eeuw, begin 19e eeuw. Mediterrane school (Frankrijk of Italië) die Claude Ptolemaeus voorstelt in de bibliotheek van Alexandrië met uitzicht op de tuin. Op de tafel de attributen van zijn studies: kennisboeken, zandloper en aardbol; Ptolemaeus bestudeert een document. Afmetingen van het paneel: circa 47 cm hoog bij 67 cm breed en ongeveer 1,8 tot 2 cm dik. Gewicht 3,785 kg (8,34 pond). Paneel van dik hout, waarschijnlijk eiken. Uitstekende staat, geen restauraties, maar in de jaren negentig door een professional schoongemaakt en opnieuw gelakt.Ons onderzoek heeft ons niet in staat gesteld een vergelijkbaar horloge te vinden, daarom kwalificeren we het als een authentiek en uniek stuk. Herkomst: privécollectie, verworven vóór 1880.Zorgvuldige verpakking en verzending met tracking via Colissimo.