Gietijzeren Etagère met Drakenmotieven – Duitsland, ca. 1850-1875Beschrijving:Unieke gietijzeren etagère met drie bladen en drie sierlijke poten, uitgevoerd met opvallende drakenmotieven. De bladen zijn voorzien van ingewerkte draken, terwijl de poten eindigen in drakenkoppen en vormgegeven zijn als kleine draakjes. Oorspronkelijk zwart met goudverfdetails; dit exemplaar toont gebruikssporen en roestvlekken over het geheel, zonder bladgoud. Vervaardigd in Duitsland tussen 1850 en 1875.Interessant detail: Een identiek exemplaar bevindt zich in het Museum Rotterdam, wat de historische waarde van dit type etagère benadrukt.Materiaal: IJzer, verf, goudverfAfmetingen: Hoogte 76 cm / Blad Ø 25 cm / Diepte 32 cm (tussen de poten)Gewicht: ca. 7 kgConditie: Gebruikt, roestvlekken aanwezig, decoratief patinaInventarisnr.: Museum Rotterdam 8514, zie laatste foto