Emile Jacues is een Vlaams postimpressionist die doorgaans tot de Tervurense School wordt getekend. Vandaar ook het etiket op de verso met betrekking tot een tentoonstelling in Tervuren.Emile Jacques was tijdens de Eerste Wereldoorlog betrokken bij de Vlaamse kunstkring Doe Stil Voort en engageerde zich in het Vlaamse activisme. Vandaar ook dat hij na de oorlog emigreert naar de Verenigde Staten waar hij professor in de schilderkunst zal worden.Dit werk dateert uit 1917, uit zijn Vlaams activistische periode. Vandaar ook het opschrift Vrij Vlaanderen op de verso.Kunstenaar: Emile Jacques- gesigneerd rechtsonder - etiketten tentoonstelling op verso - en context over Vlaamse activisme tijdens de Eerste WereldoorlogMedium: Olieverf op paneelDatering: 1917Afmetingen: 47x41 en 36x29 cm Staat: Uitstekend. Mooie massieve lijst.