Zeer fraaie en volledig werkende antieke elektrostatische generator, Wimshurst-type, vervaardigd in de USSR (Sovjet-Unie), begin 20e eeuw.Dit wetenschappelijke instrument werd gebruikt voor het demonstreren en opwekken van statische elektriciteit in scholen, universiteiten en laboratoria. Door handmatige aandrijving wordt hoge elektrische spanning opgewekt, zichtbaar via de vonkbrug.Het apparaat staat op een originele bakelieten voet, kenmerkend voor kwalitatieve Sovjet-instrumenten uit deze periode.Getest en werkendVideo beschikbaar waarop de werking duidelijk te zien is