Een paar zilveren potten vervaardigd door de beroemde Indiase zilversmid Oomersi Mawji, daterend uit de late negentiende eeuw. Elk pot is een meesterwerk van ambachtelijk vakmanschap, rijkelijk versierd en weerspiegelt een levendige verbeeldingswereld, kenmerkend voor de zilversmid die voor de Maharadjas werkte.Gemaakt van hoogzuiver zilver van 985‰, wegen de potten samen 470 g. Ze zijn ongeveer 11 cm hoog, hebben een basisdiameter van circa 11 cm en een diameter aan de bovenzijde van circa 7,5 cm. De potten zijn op enkele plaatsen licht ingedeukt, wat bijdraagt aan hun charme en authenticiteit. De vervormbaarheid van het zilver maakt een gemakkelijke restauratie door een specialist mogelijk indien gewenst.