Met de hand beschilderde Russische lakdoos uit de Palekh-school, getiteld ‘Bosmeid’ (Лесная дева) en ondertekend door de kunstenaar E. Krasnova.De compositie beeldt een poëtisch folkloristisch vrouwelijk figuur af, omringd door bosdieren en vogels, wat de harmonie met de natuur symboliseert. Uitgevoerd in de traditionele Palekh-techniek met temperaverf en fijne gouden details op een diepe zwarte lakachtergrond.De doos is gemaakt van papier-mâché met een rood gelakt interieur en een scharnierende deksel. Fijne ornamentale gouden versiering omlijst het tafereel.Oorsprong: RuslandSchool: PalekhArtist: E. KrasnovaPeriode: late 20e eeuw (circa 1980–1990)Voorwaarde: zeer goede staat, minimale tekenen van ouderdom, geen barsten of restauraties waargenomen.Een verzamelvoorbeeld van Russische Palekh volkskunst.