Een luxueus Frans geïllustreerd boek uit de interbellumperiode: Le Cabaret de la belle femme vangt de rokerige, bruisende en soms ruige sfeer van het Parijse nachtleven in een mozaïek van scènes en personages. Deze uitgave tilt zich ver boven de gebruikelijke editie uit dankzij de gesigneerde artistieke band door A. Devauchelle, waardoor het volume verandert in een echt livre d’artiste — een samenhangend object waarin tekst, beeld en binding één esthetische uitdrukking vormen.Geïllustreerd door André Dunoyer de Segonzac met een sterke, expressieve lijn: voorkantplaat + 7 originele etsen (hors-texte), plus talrijke tekeningen die in de tekst zijn afgedrukt.Bibliografische gegevensParijs: Émile-Paul frères, 1924Formaat: In-8 (24,5 × 18,2 cm)Beperkte oplage: een van 520 exemplaren op vergé de Rives-papier (Nr. 139) (totale oplage 640)Binding: donkergrijs anthraciet maroquin, grijs/blauwe décoratie; gesigneerd A. Devauchelle; in slipcase; bovenrand verguld; originele kaften en rug bewaardConditie: Over het algemeen een zeer goed bewaard exemplaar voor zijn leeftijd - Zeer Goed. Band en kaft in bijna nieuwstaat.