Antieke geometrische marqueterie muurmand / vide-poche – ca. 1920 – Nederland Een prachtig vervaardigde wandplaat of ondiepe opvangbak uit het begin van de 20e eeuw, uitgevoerd in fijn geometrisch marqueterie. De opvallende stervormige compositie en caleidoscopische fineerwerken halen inspiratie uit de late Art Deco en de Amsterdamse School, die waardering koesteren voor exotisch hardhout en expressieve patronen. De mix van warme burr-fineers en donkerdere contrasterende inlays creëert een sculpturale, bijna driedimensionale optische werking, waardoor het stuk een sterke architectonische uitstraling krijgt wanneer het wordt tentoongesteld. Een echte blikvanger voor verzamelaars en liefhebbers van periodiek vakmanschap. DetailsPeriode: ca. 1920; NederlandGemengde hardhoutsoorten met decoratief marqueteriewerk met fineerverschijningsmateriaal.Met fruitwood en burr (wortel) fineer, sterburst stermotief, en contrasterende geometrische inlegwerken.Montage: geschikt voor wandmontage (bakje is platachterkant en structureel stevig).Uitstekende vintage, voorheen geliefde staat.Lichte leeftijdsgebonden oppervlakkige sporen, geen structurele schade (Zie foto's)Eindafwerking behouden met een warme, verouderde toon en patina. Afmetingen & GewichtAfmetingen: ca. 52 x 25,5 x 3 cm (h x b x d) Een luxe Art Deco-schaal en een echte blikvanger voor je interieur — perfect als pronkstuk, baraccessoire of decoratief tafelaccent.