CONGO RDCPrachtigZeldzaam masker YELADe Yela zijn een volk waarvan de rituelen ons vrij mysterieus zijn gebleven.Ze zijn cultureel gezien verwant aan de Mbole, iets bekender, met wie ze de verering van de Lilwa delen.Hun kunst staat vooral bekend om de beroemde 'OFIKA', beelden van martelaren; maskers komen minder vaak voor.De samenleving van de Lilwa, die we kunnen vergelijken met het Bwami van de Lega, organiseerde de sociale structuur, zorgde voor de stabiliteit van de gemeenschap en strafte degenen die de regels overtraden, waaronder de goed bewaarde geheimen.Gevestigd in de 'centrale kom', zijn ze buren van de Kela, de Mbole, de Jonga en de Lengola.Functies:TYPE D'OBJET: masker.Etnische groep: YelaHerkomstland: Democratische Republiek Congo RDC(ex Congo Belge, ex Zaïre).Materiaal: houtAFMETINGEN: Hoogte 23 cmStaat: Matig/slechtBekijk foto'sgeleverd zonder sokkelheel mooi stuk