Prachtige editie van deze linguïstische essay van de Amerikaanse arts, etnoloog en filoloog Daniel Garrison Brinton (1837‑1899)In deze tekst analyseert Brinton de grammaticale structuren van de Noord-Amerikaanse talen, met name hun neiging tot polysynthese (de vorming van complexe woorden door de samenvoeging van vele elementen) en incorporatie (het opnemen van een woord, vaak een object, in het werkwoord).Hij probeert aan te tonen dat deze kenmerken geen anomalieën zijn, maar systematische eigenschappen die de talen van de Nieuwe Wereld onderscheiden van de Indo-Europese talen.Het werk situeert zich in de context van de 19e eeuw, gekenmerkt door de opkomst van de comparatieve filologie en de groeiende interesse in de zogenaamde 'primitieve' talen, die Brinton verdedigt als zijnde talen met een eigen logica en rijkdom.Daniel G. Brinton - Over polysynthese en incorporatie als kenmerken van Amerikaanse talen - 1885 - McCalla & Stavely.> 40 pagina'sZeer goede staat van de binding, werk in zijn volledige moderne bordeauxkleurige omslag van uitgave, lichte gebruikssporen, gladde rug, verguld titeling op een stuk zwart leer.Goede binnenstaat, bruine vlekken, een losgeraakte paginaLeveringsservice binnen enkele dagen verzekerd.