Gewicht: 532g. Afmetingen: 115x100x60mm. Herkomst: mijn van Mashamba West, Kolwezi, provincie Lualaba, RD Congo.Superbe kobaltdolomiet (kobaltdolomiet) schitterend met een prachtige centimetergrote kristal. Een specimen met uitzonderlijke esthetiek en een zeldzame roze fuchsiakleurige kristallisatie. Het kristalstelsel is rhomboëdrisch. De kobaltdolomiet is een variëteit die rijk is aan kobalt. Dolomiet is een mineraalsoort bestaande uit calcium- en magnesiumcarbonaat. Dolomiet komt meestal voor in rhomboëdrische kristallen die vaak gestreept zijn, nooit in scalenoëdrische vormen. Soms in lamellaire aggregaten met gebogen gezichten, 'zadelvormig' genoemd. Dolomiet is ook massief, in compacte of ruw granulair massief, dat meestal op marmer lijkt. Het kan transparant tot doorschijnend zijn, dolomiet heeft een heldere glasachtige glans, enigszins parelmoerig. Het is kleurloos, wit, roodachtig wit, groenachtig, grijs, geel, soms roze, maar wordt oppervlakkig bruin-zwart door atmosferische verwering.Cobalt is een co-product van de winning van kopermijnen in de Democratische Republiek Congo.