Vroeg 19e eeuwse Hollandse chatelaine met werkend sleutel zakhorloge en samengesteld uit twee delen. Het bovenste gedeelte is voorzien van een riemhaak versierd met het Rijkswapen van Nederland. Het wapen toont een Nederlandse Leeuw, gekroond met een zwaard en een bundel van zeven pijlen. De zeven pijlen symboliserende oorspronkelijke zeven gewesten van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden. Twee decoratieve kettingen verbinden het bovenste medaillon met een rijkelijk versierde behuizing voor het zakhorloge. De versiering bestaat uit een ingewikkeld floraal traliewerk motief van franse lelies (symbool van zuiverheid en maagdelijkheid) met in het midden het Nederlandse Rijkswapen en links en rechts een grommende leeuwenkop (symbool voor kracht en zelfvertrouwen). Dergelijke Chatelaines werden in die tijd gedragen rondom de heup. In de koperen of messing behuizing zit een bijpassend zakhorloge met opschrift "Cilinder Aiguilles huit rubis" (diameter ca. 4 cm) Opwindmechanisme uurwerk uit ca. 1880 werkt en heeft nog het bijpassende opwindsleuteltje . Afgezien van enkele normale gebruikssporen gezien zijn leeftijd is dit zakhorloge in nette gebruikte staat. Uurwerk is niet gecontroleerd op gangduur of precisie. Totaal lengte chatelaine ca. 15 cm. Breedte ca. 5 cm. Oordeel zelf mbv de foto'sWordt aangetekend en verzekerd verstuurd.