Bekijk kavel bij Onlineveilingmeester.nl

€ 10

Carl (Karl) Pluckebaum (1880-1952) - 'Der Rhein bei Mönchnsert', , Gebruikt, Prachtig klassiek schilderij van een pastoraal tafereel aan de Rijn. Ook genoemd 'muzikanten tijdens de jacht' Olieverf op paneel in prima staat. De lijst heeft daarentegen heeft veel beschadigingen aan het gipswerk. Maten: ca h54 x b64 x d7 cm Periode: 1910-1930 Carl Plückebaum kwam uit een groot Rijnlands gezin. De veertienjarige jongen, die al vanaf zijn geboorte gehandicapt was en opvallend klein van stuk ging als leerling naar de werkplaats van een restaurateur van kerken in Düsseldorf om het vergulders vak te leren. Gedurende de zeven jaar dat hij als restaurateur van kerken werkte, nam hij privélessen bij een kunstenaar. Vanwege financiële problemen moest hij deze lessen echter meerdere malen onderbreken. In 1901 won de tot dan toe onbekende schilder de eerste prijs voor een serie van zes reclameschilderijen in een wedstrijd van het Museum voor Decoratieve Kunst in Düsseldorf. Met het prijzengeld van 1.000 mark studeerde Plückebaum vijf jaar lang aan de kunstacademie van Düsseldorf. In deze tijd was hij leerling van Eduard von Gebhardt en Peter Janssen de Oude. Tijdens zijn opleiding kwam Plückebaum steeds meer in conflict met de starre dogma's van de academie. In... lees verder bij Onlineveilingmeester.nl

Andere interessante kavels