Zeer zeldzaam en uitzonderlijk mortier met twee handvatten, zwaar, en met een krachtige decoratie. Mortier en vijzel van brons met een donkere patina uit het begin van de 17e eeuw, waarschijnlijk Italiaans, Sicilië? Het decor bestaat uit 6 koppen van Minerva met helm, geplaatst tussen 4 steunberen met crenellaties en 2 handvatten (waarvan één is doorboord). De hals is wijdend en trapvormig. Gewicht van het mortier alleen: 3,267 kg. Hoogte van het mortier: 9,5 cm, diameter: 14,8 cm, basisdiameter: 10,5 cm. Pilon 22,5 cm lang en gewicht 717 g. Geen restauraties, geen barsten, … klinkt als een klok. Het is zeer zeldzaam om een mortier met uitstaande contreforts in uitstekende conditie te vinden, wat dit stuk buitengewoon begeerlijk maakt. Totaal gewicht: 3,985 kg (8,78 pond).Zorgvuldige verpakking en snelle verzending met tracking en aanvullende verzekering door Colissimo.