Oud uurwerkmaker Boley & Leinen Esslingen Duitsland circa 1910–1920OmschrijvingZeldzaam oud precisie-horlogemakerswiel, Duitse fabricage toegeschreven aan het huis Boley & Leinen, Esslingen am Neckar, gerenommeerde fabrikant van hoogwaardig horloger- en mechanisch gereedschap.Deze werkbankplaat is gemarkeerd met D.R.G.M. LEINEN – BOLEY & LEINEN – ESSLINGEN, wat wijst op een geregistreerd model in Duitsland en een productieperiode tussen het begin van de 20e eeuw en de jaren 1920.Robuuste en verzorgde constructie, typisch voor de Duitse excellentie uit deze periode, met een tubulaire stalen bank, schroefklemmen voor bevestiging aan het werkbankje, verstelbare achterpunt, centrale gereedschapsdrager en gelaagde katrol voor riemaandrijving.Het geheel vertoont een uniforme oude patina, passend bij de leeftijd, zonder restauratie of moderne modificaties. De elementen zijn volledig in hun hoofdconfiguratie. Mechanisme visueel vrij, werking niet getest.Authentiek object, gezocht door verzamelaars, horlogemakers, liefhebbers van oud gereedschap en gepassioneerden van precisie-mechanica.Kenmerken• Fabrikant: Boley & Leinen• Oorsprong: Duitsland, Esslingen am Neckar• Periode: circa 1900–1925• Marquage : D.R.G.M. LEINEN / BOLEY & LEINEN / ESSLINGEN• Materialen: staal, messing, gietijzer• Type: horlogemakersbeurt, precisiebeurt• Staat: oud, van oorsprong, niet gerestaureerdFixatie: draadpoten voor werkbank.TrefwoordenDraaibank voor oude horlogemakers, Boley Leinen, Esslingen, horlogemateriaal, precisiedraaibank, horlogerie gereedschap, oude mechaniek, horlogemaker machine, werkbank, Duits horlogemateriaal, horlogerie collectie.