Blanche ROBOA PISSARRO (1878-1945)Echtgenote van Georges Manzana-Pissarro, de tweede zoon van Camille PissarroStilleven met peren en rozenCirca: 1908Olieverf op doekAfmetingen van de schilderij: 38 x 46 cmOndertekend linksonder.Herkomst: de familie van de kunstenaar.Schilderij in goede conserveringsstaat.Zonder kaderOorspronkelijk werk geleverd met factuur en certificaat van echtheid.Snelle, zorgvuldige en verzekerde verzending.Koop met volledig vertrouwen!Blanche Morizet werd geboren op 23 mei 1878 in Achères (Yvelines), op het huis van haar grootvader Jean-Baptiste Roboam; haar vader, Jules Morizet, was werkzaam bij de centrale hallen van Parijs. Door de verkorting van de naam van haar moeders familie te gebruiken, vormde ze haar artiestennaam waarmee ze haar eerste werken ondertekende: 'Roboa'. Al op jonge leeftijd werd ze aangetrokken door de schilderkunst en werd ze opgemerkt door een criticus van Le Figaro, die haar omschreef als een 'exquise kunstenaar met een subtiele en verfijnde kleurgebruik'.En inderdaad, een geleerd coloriste, ze uit zich even goed in pastel als in olieverf. Terwijl de eerste de zachtheid van gezichten, de wollige sfeer van jonge vrouwen vastlegt in momenten van intimiteit, contrasteert het gebruik van olie vooral door haar uitgesproken voorkeur voor materiaal in een ‘fauve’ geest.