Deze lens werd geproduceerd door SOM Berthiot Paris, één van de prestigieuze Franse lensbouwers uit het midden van de 20e eeuw, bekend om hun hoge optische kwaliteit voor Pathé, Ercsam en andere 8mm-filmsystemen.SpecificatiesBrandpunt: 12.5mmDiafragma: f/1.9Type: Cinor BAansluiting: cine-mount (voor klassieke 8mm camera’s, o.a. Ercsam)Met originele aluminium lenscaps met SOM-logoHandmatig diafragma met duidelijke schaalConditieOptisch: glas ziet er helder uit; kleine stofjes mogelijk gezien de leeftijdMechanisch: diafragma beweegtHistorische lens in mooie vintage staatSchroefgaten zichtbaar aan de mountzijde (zoals gebruikelijk bij dit type)Geschikt voorVerzamelaars van Franse cine-optiekRestauratie van klassieke 8mm camera’s (Ercsam, Pathé)Creatieve filmmakers die cine-lenzen adapteten op digitale camera’sDisplay / vitrinemateriaal (mooi industrieel ontwerp)Een charmante en zeldzame lens in goede staat – zeer gewild bij cine-en optica-verzamelaars.